Anasayfa

İstiklal Satranç Spor Kulübü tarafından AROMA sponsorluğunda 10 Eylül 2023 Pazar günü Ömer Duruk Anma Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Ortak Yaşamı Geliştirme Vakfı (Beyoğlu) ev sahipliğinde yapılacak turnuva her yaştan sporcuların katılımına açıktır. Turnuvanın 3 dakika+2 saniye düşünme süresinde 9 tur ELO turnuvası olarak 2 kategoride düzenlenmesi planlanmıştır.

Turnuva Yönergesi
    Online Kayıt   
 
08.09.2023

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak adına eşsiz fedakarlıklarla verdiğimiz bağımsızlık mücadelemizin en büyük zaferi olan Büyük Taarruz’un, 101.yıl dönümünü en içten coşkumuzla kutluyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.

30.08.2023
   Bağcılar Belediyesi Türkiye Yüzyılı Uluslararası Satranç Turnuvası 3–9 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Bağcılar’da düzenlenecektir. Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiğimiz uluslararası açık turnuvalar satranç sporunun gelişimi, sporcuların daha çok turnuvaya katılması anlamında büyük önem arz ediyor. Bağcılar Belediyesi Türkiye Yüzyılı Uluslararası Satranç Turnuvası ile Cumhuriyetimizin 100. Yılında ulusal ve uluslararası arası sporcular hamlelerini Cumhuriyet için yapacak.
   Turnuvada toplamda 250.000 TL maddi ödül verilecektir. Turnuvaya kayıtlar ile ilgili detaylı bilgi turnuva sayfasında ilan edilecektir.

TURNUVA SAYFASI 
27.08.2023

Federasyonumuz, Fatih Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) iş birliğinde geçekleştirilecek Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 26 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek turnuvada dünyadan ve ülkemizden önemli başarılara imza atmış satranç sporcuları hamle yapacak. 334 bin TL nakdi ödülün dağıtılacağı Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası Fatih Belediyesi Atatürk Çağdaş Yaşam Spor Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Kayıt ve detaylı bilgi için turnuva sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Turnuva Sayfası: http://istanbulopen.tsf.org.tr/

23.07.2023
İstiklal Satranç Spor Kulübü tarafından AROMA sponsorluğunda 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde Aroma İstiklal Satranç Spor Kulübü 30 Ağustos Zafer Kupası Kadınlar Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Ortak Yaşamı Geliştirme Vakfı (Beyoğlu) ev sahipliğinde yapılacak turnuva sadece Kadın sporcuların katılımına açıktır. Turnuvanın 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 6 tur UKD turnuvası olarak düzenlenmesi planlanmıştır.
Turnuva sonunda dereceye girecek sporcular toplamda 6.000 TL maddi ödül ile kupa-madalya ile ödüllendirilecektir. Turnuvaya katılım için istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden yönergede belirtilen 200 TL katkı payı ücreti yatırılarak online kayıt yaptırılmalıdır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.

Online Kayıt
23.07.2023
 7  ...

2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası Kapanış Töreni Canlı Yayını

Ela, Öykü ve Zeren Milli Takımda!2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası 20 – 27 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya’da düzenlendi.

Öğrencilerimizden;
Ela Sirekbasan 7 Yaş Kızlar
Öykü Şener 10 Yaş Kızlar
Zeren Özdündar 12 Yaş Kızlar Kategorisinde Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında aldığı derece ile Milli Takım havuzuna yeniden girmeye hak kazandı.

Öğrencimizi ve ailelerini yürekten tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

Tebrikler Ela!     
Tebrikler Öykü!  
Tebrikler Zeren! 

Şampiyona yarışma Sayfaları:

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası

Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası