Günün Sorusu

Anasayfa

23 Nisan etkinlikleri kapsamında, 24-25-26-27 Nisan 2014 tarihlerinde Bahçelievler Engelliler Kapalı Spor Salonunda ELO Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Açık turnuva olarak düzenlenecek yarışma A kategorisi 90dk+30 sn düşünme süresinde ELO lu sporcular ile kayıt süresi içinde kayıt yaptıran en yüksek UKD rating puanına sahip sporcular katılabilecektir. Turnuva B kategorisi ise 45 dk+30 sn düşünme süresinde UKD turnuvası olarak yapılacaktır. Kontenjan sonrası kayıtlar yedek kayıt olarak değerlendirilecektir. Detaylı bilgilere turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.

Yönerge

Ulaşım

07.04.2014
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak; cumhuriyetin temellerini atmıştır. 1927 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanan ve 1981 yılında "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını alan bayramımız Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm Türkiye ve dünya çocuklarına armağan edilmiştir. TBMM'nin 94. Kuruluş Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarız. BAYSEM
23.04.2014
15.04.2014
Turnuva kayıtları kapanmıştır . Adres bilgileri haberin devamındadır.
11.04.2014
29.03.2014
... 49 ...

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Kullanıma Açıldı

Tüm öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur. e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü, Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği dikkate alınarak bilimsel, kültürel, sportif, sanatsal etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmaları olmak üzere 5 ana başlık üzerinden tasarlanmıştır. Söz konusu başlıkların altında ise 131 kategori bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin etkinliklere katılım ve temsil düzeyleri de Modül’de belirlenmiştir. Bu sayede etkin izleme ve değerlendirme yapılması için gerekli alt yapı sağlanmıştır.

Sosyal Etkinlik Modülü ile öğrencilerin sosyal etkinliklere katılımlarına ilişkin kayıt altına alınan verileri, 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan e-Portfolyo ve Okul Profili Değerlendirme uygulamalarında kaynak teşkil edecektir.

Makam Oluru için tıklayınız.

Duyuru Yazısı için tıklayınız.

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Uygulama Kılavuzu için tıklayınız.