Günün Sorusu

Anasayfa

19.05.2014

 

17-18-19 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılması planlanan "19 Mayıs ELO Satranç Turnuvası" Soma'da meydana gelen üzücü olay nedeni ile iptal edilmiştir.

 
07.05.2014
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun birlikte organize ettiği 2. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası 14 - 20 Haziran 2014 tarihinde Malatya Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacaktır. Yönerge  ve Konaklama ayrıntıları için turnuva sayfasına bakabilirsiniz.
04.05.2014
30.04.2014
23 Nisan Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası 23 Nisan 2014 Çarşamba günü 41 sporcuyla Bayrampaşa Satranç Eğitim Merkezinde (BAYSEM) gerçekleşti. Facebook Albümü / Tüm Resimler

 

Haberin Devamı İçin Tıklayın
23.04.2014
... 48 ...

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Kullanıma Açıldı

Tüm öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur. e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü, Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği dikkate alınarak bilimsel, kültürel, sportif, sanatsal etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmaları olmak üzere 5 ana başlık üzerinden tasarlanmıştır. Söz konusu başlıkların altında ise 131 kategori bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin etkinliklere katılım ve temsil düzeyleri de Modül’de belirlenmiştir. Bu sayede etkin izleme ve değerlendirme yapılması için gerekli alt yapı sağlanmıştır.

Sosyal Etkinlik Modülü ile öğrencilerin sosyal etkinliklere katılımlarına ilişkin kayıt altına alınan verileri, 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan e-Portfolyo ve Okul Profili Değerlendirme uygulamalarında kaynak teşkil edecektir.

Makam Oluru için tıklayınız.

Duyuru Yazısı için tıklayınız.

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Uygulama Kılavuzu için tıklayınız.