Günün Sorusu

Anasayfa

23 Nisan etkinlikleri kapsamında, 24-25-26-27 Nisan 2014 tarihlerinde Bahçelievler Engelliler Kapalı Spor Salonunda ELO Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Açık turnuva olarak düzenlenecek yarışma A kategorisi 90dk+30 sn düşünme süresinde ELO lu sporcular ile kayıt süresi içinde kayıt yaptıran en yüksek UKD rating puanına sahip sporcular katılabilecektir. Turnuva B kategorisi ise 45 dk+30 sn düşünme süresinde UKD turnuvası olarak yapılacaktır. Kontenjan sonrası kayıtlar yedek kayıt olarak değerlendirilecektir. Detaylı bilgilere turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.

Yönerge

Ulaşım

07.04.2014
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak; cumhuriyetin temellerini atmıştır. 1927 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanan ve 1981 yılında "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını alan bayramımız Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm Türkiye ve dünya çocuklarına armağan edilmiştir. TBMM'nin 94. Kuruluş Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarız. BAYSEM
23.04.2014
15.04.2014
Turnuva kayıtları kapanmıştır . Adres bilgileri haberin devamındadır.
11.04.2014
29.03.2014
... 50 ...

LGS’de Tam Puanlar Satranççılardan Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınav sonuçları neticesinde çok sayıda satranç sporcusu büyük bir başarı göstererek Türkiye derecesi elde etti.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye’nin farklı illerinden Federasyonumuza ulaşan ilk bilgilere göre; Ankara’dan Baran Kılıç ve İbrahim Halil Yıldırım, Aydın'dan Kerem Tunçbilek, Burdur'dan Mahircan Pepe, Bursa'dan Çağla Engin, Denizli’den Nehir Tokat, Elazığ'dan Hüseyin Tekdemir ve Baran Kaçar, İstanbul’dan Ahmet Doruk Koçer, Oğuz Kağan Aydın ve Tuna Eryılmaz, İzmir'den Ediz Aldoğan, Konya'dan Hikmet Tarık Keskin, Malatya’dan Mert Coşkun, Mersin'den Eylül Şevin Karabulak, Nevşehir’den Gökay Nuray, Niğde’den Büşra Gün, Ordu'dan Mehmet Metehan Kır, Samsun'dan Ata Saydam ve İdil Belkıs İğde ve Yalova’dan Ege Yiğit Köksal tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puanla Türkiye birinciliğini paylaştılar.

Ayrıca Ankara'dan Ahmet Cemal Vural, Burdur'dan Nida Yılmazcan ve Enfal Tufan, Bursa’dan Safiye Öykü İnce ve Kayra Yılmaz, Kırıkkale'den Berrak Gündüz, Konya'dan Avni Oflaz, Kerem Bilge Gedik ve Gülsena Kandur, Kütahya’dan Ömer Arda İlbek, Feyza Günalay Ve Zehra Sena Gedikbay ise sadece bir ya da birkaç yanlış yanıt ile tam puana yakın bir derece elde ettiler.


snav2019lgs
.